ClickWeb Knihovna

Odhadovaný čas přečtení: 4 min

Co je to ClickWeb Knihovna?

Knihovna je vaše konečná sada nástrojů pro web design. Zde si můžete uložit vaše oblíbená rozvržení, sekce, řádky nebo moduly pro pozdější použití. Kdykoli uložíte položku do vaší ClickWeb Knihovny, můžete k ní přistupovat snadno v rámci modálního okna při přidávání nového rozvržení, modulu, sekce nebo řádku na stránku. Ušetřete sami sobě hodiny navrhování designu tím, že vytvoříte a uložíte si své oblíbené kombinace modulů. Strávili jste hodiny přizpůsobováním Nastavení pokročilého designu a Vlastních záložek CSS modulu, abyste vytvořili zcela jedinečný vzhled vašich nových webových stránek? Proč tedy neuložit všechny tyto přizpůsobené moduly do Knihovny, abyste je už nemuseli znovu vytvářet a použít je tak v budoucnu? Poté, co jste vytvořili kolekci položek v Knihovně, zjistíte, že začít vytvářet nové webové stránky bude mnohem jednodušší. Ve skutečnosti, nebudete muset znovu vytvořit child šablonu! Jakmile jste vytvořili hvězdnou Knihovnu vlastních modulů, řádků a sekcí, můžete tyto položky exportovat a importovat při vytváření nových webových stránek, abyste urychlili váš proces navrhování.

Knihovna je mnohem více než jen sbírka uložených rozvržení. Každá položka Knihovny může být také „globální“. Globální moduly jsou synchronizovány a zobrazovány všude tam, kde jsou umístěny. Kdykoliv se změní globální modul, tak je automaticky aktualizován na všech stránkách, na které jste ho přidali! V tomto smyslu, ClickWeb se stává více než jen tvůrcem stránek, stane se tvůrcem webových stránek. Například byste mohli vytvořit globální sekci, která se přidává do zápatí každé stránky na vašich webových stránkách. Aktualizujte Globální sekci jednou a vaše zápatí na celých webových stránkách se okamžitě aktualizuje.

Moduly v Knihovně mohou mít také nastaveno jejich selektivní synchronizování. Například, pokud jste těžce upravili modul pomocí záložek Pokročilý design a Vlastní CSS, můžete modul uložit do Knihovny, zatímco pouze uložíte nastavení v těchto dvou oblastech. Pokud se tento modul stane globálním, bude vaše nastavení Pokročilého Designu a Vlastního CSS synchronizováno, ale Obecná nastavení (včetně obsahu modulu) mohou být odlišná na každé stránce, kde je modul použit.

Uložení nové položky do Knihovny

Kdykoliv upravíte modul, řádek nebo sekci v ClickWeb Editoru, budete mít možnost uložit tuto položku do Knihovny pro pozdější použití. Při úpravách položky na stránce uvidíte dvě různá tlačítka pro uložení –  „Uložit a přidat do Knihovny“ a „Uložit a ukončit“.  Obě možnosti uloží položku na aktuální stránce, na které pracujete. Nicméně, pokud zvolíte „Uložit a přidat do Knihovny,“ položka bude také přidána do Knihovny. Jakmile je přidána do Knihovny, máte k ní přístup kdykoliv přes odkaz Šablony stránek (layoutů) v záložce Web a můžete přidat uloženou položku na novou stránku pomocí záložky „Přidat z Knihovny“ při přidávání nového modulu, řádku nebo sekce na vaší stránce.

Po kliknutí na tlačítko „Uložit a přidat do Knihovny“, budete požádáni o vyplnění určitých informací o vaší nové položce Knihovny. Můžete dát vaší nové položce název, podle kterého si ji budete pamatovat, vybrat, která nastavení chcete uložit, přidat položku do kategorie, stejně jako udělat položkou „globální“. Pro více informací o globálních položkách, si přečtěte v instruktáži ke globálním modulům. Máme také velký výukový program, který hovoří o tom, jak používat funkce selektivní synchronizace.

Poté, co jste vyplnili všechny potřebné informace, klikněte na „Uložit“ k dokončení procesu a přidání nové položky do Knihovny.

Vytvoření a správa položek v Knihovně

Při každém přidání nové položky do Knihovny lze tuto položku spravovat a upravovat přímo ze stránky Web  > Šablony stránek (layoutů) v Nástěnce. Při přístupu na tuto stránku se vám zobrazí seznam všech vašich položek Knihovny. Můžete třídit seznam pomocí ovládacích prvků v horní části stránky a můžete upravit jakoukoliv z položek vaší Knihovny kliknutím na odkaz „upravit“ vedle položky v seznamu.

Prostě jsme jenom vyzráli nad tím, jak přidat položku do Knihovny, zatímco používáte ClickWeb Editor. Můžete také vytvořit nové položky od nuly zevnitř Knihovny. Jakmile budete vytvářet novou položku Knihovny, bude k dispozici v záložce „Přidat z Knihovny“ při používání ClickWeb Editoru. Chcete-li vytvořit novou položku v Knihovně, klikněte na tlačítko „Přidat nové“ v horní části obrazovky, zatímco jste uvnitř stránky Šablony stránek (layoutů) v Webu.

Přidání položek Knihovny na vaši stránku

Poté, co byla položka přidána do vaší Knihovny, lze k ní rychle přistupovat při vytváření nových stránek. Kdykoliv přidáte nový modul, řádek nebo rozložení na stránku, všimnete si záložky „Přidat z Knihovny“. Kliknutím na tuto kartu budou zobrazeny všechny položky ve vaší Knihovně. Klikněte na položku, kterou chcete přidat na vaši stránku.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/customer/www/clickweb.cz/public_html/clickweb.cz/wp-content/plugins/minervakb/lib/actions.php on line 374
Pomohl Vám tento článek?
Ne 0
Zhlédnutí: 39