Globální moduly, řádky a sekce

Jste zde:
Odhadovaný čas přečtení: 4 min

Co je to globální položka Knihovny?

Globální položka knihovny je modul, řádek neb sekce, které vypadají přesně stejně na jakékoliv stránce, kam je přidáte. Můžete přidat jednotlivý globální modul na více stránek. Změníte-li položku na jedné ze stránek, bude okamžitě aktualizována na všech ostatních stránkách, kde je přidán. Jednoduchým příkladem může být modul Výzva k akci, který se objeví v dolní části mnoha nebo všech stránek na vašich webových stránkách. Pokud se nějaký modul opakuje na více stránkách, je velmi užitečné tento modul udělat globálním. Tímto způsobem, nemusíte upravovat každou jednotlivou stránku v případě, že chcete provést v modulu jakoukoliv změnu.

Globální elementy nabízejí mnoho možností, zvláště když si uvědomíte, že můžete selektivně synchronizovat individuální nastavení pro každý modul. Například byste mohli vytvořit globální modul hlavičky, která se zobrazí v horní části všech vašich stránek a zvolit pouze synchronizaci Pokročilého nastavení designu a Vlastní CSS. To vám umožní aplikovat vlastní styl pro celou sérii stránek využívajících tento globální modul hlavičky, ale přesto vám umožní přidat jedinečný obsah textu titulku u každého modulu v rámci záložky „Hlavní nastavení“ (která nebyla synchronizována). Pokud byste někdy chtěli upravit vzhled a dojem těchto globálních modulů hlavičky, stačí upravit Pokročilé nastavení designu nebo nastavení Vlastní CSS pouze jednou.

Celé sekce mohou být také nastaveny jako globální. To je ideální způsob, jak vytvořit vlastní zápatí pro celý web a mít tuto sekci zápatí zrcadlenou napříč všemi vašimi stránkami. Pokud byste někdy chtěli změnit vaši globální sekci zápatí, stačí ji změnit pouze jednou a změny budou aplikovány všude tam, kde byla sekce použita.

 

Vytvoření nové globální položky Knihovny

Vytvoření globální položky je jednoduché. Při ukládání položky knihovny zaškrtněte políčko  „Uložit jako globální“. Jakákoliv položka uložená s touto volbou se stává globální položkou.

 

Globální položky jsou v rámci ClickWeb editoru snadno rozpoznatelné podle jejich zelené barvy. Pokud upravujete modul, řádek nebo sekci, která je zelená, nebo je-li aktuální okno nastavení, které máte otevřené, zelené, pak víte, že v současné době upravujete globální položku. Je důležité vědět, že když je upravována globální položka, tak jakákoliv změna, kterou provedete, se odrazí na každé stránce, kde byla položka umístěna.

 

Globální moduly a Selektivní synchronizace

Jak již bylo zmíněno dříve, můžete selektivně synchronizovat jakoukoliv ze tří záložek (Hlavní nastavení, Pokročilé nastavení designu, a Vlastní CSS) při ukládání globální položky knihovny. Například, pokud vytvoříte nový globální modul a zvolíte pouze synchronizovat kartu „Pokročilé nastavení designu“, pak se to odrazí pouze v „Pokročilém nastavení designu“ daného modulu.

Co to přesně znamená a proč je to tak užitečné? Řekněme, že máte modul Hlavička na plnou šířku v horní části všech stránek. To je docela běžné. Každý modul hlavičky má v hlavním nastavení jiný titulek, který reprezentuje aktuální stránku. Také jste použili „Pokročilé nastavení designu“ pro jedinečný vzhled upravením stylu písma titulku na Tučné & Velkými písmeny a také jste změnili vlastní vnitřní odsazení v horní a dolní části hlavičky, aby se modul hlavičky zvětšilChcete, aby byl tento jedinečný styl aplikován na modul hlavičky na každé stránce, ale zároveň potřebujete, aby měla každá stránka svůj jedinečný titulek. V tomto případě můžete vytvořit globální modul Hlavička a zvolit selektivně synchronizovat pouze záložku „Pokročilé nastavení designu“. Nyní, když přidáte tento globální modul na novou stránku, budou „Pokročilá nastavení designu“ synchronizována, ale vaše „Hlavní nastavení“ zůstane jedinečné pro aktuální modul. Pokud někdy budete chtít změnit styl hlavičky na všech vašich stránkách, můžete upravit synchronizované „Pokročilé nastavení designu“ sdílené na těchto globálních modulech a změny se projeví na každé stránce, kde je použita globální hlavička! To vám ušetří neuvěřitelné množství času!

To stejné může být použito na záložce „Vlastní CSS“. Řekněme, že jste vytvořili modul Posuvník a použili kartu Vlastní CSS pro aplikaci jedinečné animace tlačítka posuvníku. Chcete použít tuto novou jedinečnou animaci u všech modulů posuvníku na vašich webových stránkách. V tomto případě můžete vytvořit nový globální modul posuvníku a selektivně synchronizovat nastavení Vlastního CSS, která zahrnují vaši vlastní CSS animaci. Přidejte tento posuvník na vaši stránku a upravujte libovolně „Hlavní nastavení“ a „Pokročilá nastavení designu“, při zachování synchronizace jedinečného Vlastního CSS ve všech modulech. Pokud někdy budete chtít nastavit vlastní CSS pro tuto sérii globálních modulů, bude stačit to provést pouze jednou. Úpravy nastavení Vlastního CSS v jednom modulu aktualizují všechny implementace tohoto globálního modulu posuvníku.

Kdykoliv upravujete globální modul, můžete snadno identifikovat karty, které jsou v současné době synchronizovány, dle jejich zelené barvy. Záložky, které jsou zelené jsou karty, které jsou v současné době synchronizovány v rámci globální modulu. Nastavení editované v rámci zelených karet jsou sdíleny všemi instancemi globální položky.

 


Warning: A non-numeric value encountered in /home/customer/www/clickweb.cz/public_html/clickweb.cz/wp-content/plugins/minervakb/lib/actions.php on line 374
Pomohl Vám tento článek?
Ne 0
Zhlédnutí: 61