Hlavička a Navigace

Odhadovaný čas přečtení: 2 min

Přizpůsobení Hlavičky a Navigace vaší šablony

 

Chcete-li začít s přizpůsobováním hlavičky a navigace vašich webových stránek, je třeba nejprve jít do Web – Úprava vzhledu webu  v rámci vaší Nástěnky. Tím se spustí nástroj pro přizpůsobení a úpravu. Zde vyberte možnost  „Hlavička a Navigace“. Kliknutím na panel otevřete příslušná nastavení a můžete začít s přizpůsobováním.

Formát Hlavičky

Zde můžete nastavit obecný formát hlavičky, jako například přepínání mezi hlavními režimy rozvržení: výchozím, zarovnáním na střed, centrovaným s logem v menu, vyjížděcím menu a na celou obrazovku.  Volbou zarovnání na střed bude logo umístěno nad navigačním menu a vycentruje oba v rámci hlavičky. Volba centrované zarovnání s logem v menu umístí logo ve zároveň s prvky navigačního menu, uprostřed mezi odkazy.
Můžete také povolit vertikální navigaci v rámci tohoto menu, což vytvoří radikálně nový vzhled pro vaše webové stránky tím, že umístí navigační lištu v levé části obsahu.

Primární lišta menu

V tomto menu si můžete nastavit velikost, styl a barvu vaší primární navigační lišty. Jedná se o velkou bílou lištu v horní části vaší stránky, která obsahuje logo a odkazy vaší primárního nabídky. V rámci tohoto panelu můžete snadno udělat spoustu věcí velmi jednoduše,jako například nastavit výšku loga, barvu pozadí lišty nabídky nebo barvu vašich odkazů.

Sekundární lišta menu

Sekundární lišta menu je menší ze dvou navigačních panelů, který se zobrazí nad hlavním navigačním panelem. Tato nabídka se nezobrazí, pokud jste nepřiřadili menu do oblasti sekundární nabídky. Po aktivaci se objeví menší modrá lišta menu. Tento panel vám umožňuje přizpůsobit tento panel menu a text v něm, nastavení barevného pozadí, barvu textu a styly textu. 

Fixovaná navigace

Pevná navigační lišta je navigační lišta, která bude pevně připevněna k horní části obrazovky i při posouvání. Můžete si všimnout, že při posouvání na stránce směrem dolů, vaše lišta menu zůstane připevněna k horní části obrazovky a zmenší se, aby poskytla více prostoru ke čtení na obrazovce. To vše je možné přizpůsobit přímo z pevné navigační lišty. Můžete nastavit výšku menu, pokud si myslíte, že se zmenšujee málo a můžete nastavit barvy menu a odkazy menu nezávisle na nefixním stavu menu.

Prvky hlavičky

Prvky hlavičky jsou různé volitelné věci, které se objevují v navigační liště, z nichž každá může být přepnuta a vypnuta. Jsou to například vaše ikony následování na soc. sítích, ikona vyhledávání, telefonní číslo a e-mailovou adresa.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/customer/www/clickweb.cz/public_html/clickweb.cz/wp-content/plugins/minervakb/lib/actions.php on line 374
Pomohl Vám tento článek?
Ne 0
Zhlédnutí: 247