Import a export položek Knihovny

Jste zde:
Odhadovaný čas přečtení: 3 min

Systém přenosnosti

ClickWeb má rozsáhlý systém přenositelnosti, který se táhne každým kouskem šablony. Všechno uvnitř ClickWebu lze exportovat z jedné webové stránky a pak to importovat do nového webu. Exporty jsou také skvělý způsob, jak zálohovat části vaší webové stránky, uložit vaše oblíbené předvolby pro novou tvorbu stránek pro zákazníky nebo sdílet vaše vlastní ClickWeb rozvržení a nastavení s vašimi vrstevníky. To zahrnuje použití Nastavení šablonyNastavení nástroje pro úpravu modulů, a co je nejdůležitější, ClickWeb rozvržení a kolekce ClickWeb Knihovny. Každý systém funguje úplně stejně a ikonu přenositelnost uvidíte zobrazenou v rámci celé šablony. Při exportu ClickWeb rozvržení nebo knihovny je pak můžete sdílet a používat na libovolné webové stránce ClickWeb. Všechno, včetně obrázků, vlastního CSS a Pokročilého nastavení designu, je obsaženo v jediném souboru JSON. Při importu souboru do nové webové stránky bude již vaše nahrané ClickWeb rozvržení připraveno k použití!

Export položek ClickWeb Knihovny 

ClickWeb Knihovna je výkonný nástroj pro webové designéry, protože umožňuje vytvořit a kategorizovat zakázkové designy, které můžete použít k nastartování vašeho budoucího projektu. Použitím přenosnosti systému můžete tyto vlastní návrhy nyní snadno přenášet mezi různými webovými stránkami a sdílet se svými vrstevníky.


Chcete-li exportovat položky ClickWeb Knihovny, budete muset nejprve přejít na stránku Web – Šablony stránek (layoutů) v Nástěnce. Zde uvidíte seznam všech vašich položek ClickWeb knihovny, spolu s tlačítkem „Import & Export“ v horní části obrazovky. Kliknutím na toto tlačítko se otevře okno přenosnosti.

Uvnitř tohoto okna, zatímco jste v záložce „Export“, můžete kliknout na tlačítko „Exportujte Rozvržení ClickWeb editor“ pro zahájení exportu celé ClickWeb knihovny. Můžete si také vybrat název pro soubor exportu. Exportovat velké části knihovny, zejména ty, které obsahují obrázky s vysokým rozlišením, může nějakou dobu trvat. Doporučujeme exportovat knihovnu po středně velkých souborech. 

Pokud máte velmi velkou knihovnu, můžete si vybrat a zvolit export jednotlivých položek namísto exportu všech najednou. ClickWeb vám umožní vybrat jednotlivé položky, které chcete exportovat. Abyste to mohli udělat, zavřete vyskakovací okno přenosnosti a vyberte ve vašem seznamu knihovny položky, které chcete exportovat.

Klikněte opět na „Import & Export“ pro otevření okna přenosnosti. Před exportem zaškrtněte políčko „Pouze exportujte vybrané položky“. ClickWeb exportuje pouze položky, které jste zvolili z vaší ClickWeb knihovny.

Po dokončení procesu exportu váš prohlížeč automaticky stáhne soubor .JSON. Tento soubor může být použit k importu vaší exportované položky na nové webové stránky pomocí karty „Import“ uvnitř vyskakovacího okna přenosnosti.

Import položek Knihovny


Po exportu souborů ClickWeb knihovny je můžete  importovat do nového webu. Budete používat stejná okna přenosnosti. První věcí bude přejít opět na stránku Web > Šablony stránek (layoutů) a potom kliknout na tlačítko „Import & Export“. Tentokrát budete muset kliknout na záložku „Import“ a otevřít možnosti importu.

Jakmile budete uvnitř záložky Import, klepněte na tlačítko „Vyberte soubor“ a vyhledejte soubor .JSON, který jste dříve exportovali. Jakmile jste si vybrali soubor, klikněte na tlačítko „Importujte Rozvržení ClickWeb editoru “ pro zahájení importu. Jakmile je proces importu dokončen, všimnete si, že položky ClickWeb knihovny byly přidány do knihovny a zahrnuté obrázky byly importovány do vaší knihovny médií

Export jednotlivých Clickweb rozvržení


Jednotlivá rozvržení ClickWeb editoru lze také exportovat. Tento proces funguje úplně stejně jako export položek knihovny, jediný rozdíl je, že jednotlivé položky lze exportovat a importovat přímo z a do příspěvku, který právě upravujete v rámci ClickWeb editoru.
Při použití ClickWeb editoru vyhledejte ikonu přenositelnosti. Kliknutím na tuto ikonu se spustí přenositelnost systému, a můžete exportovat aktuální ClickWeb rozložení.

Import jednotlivých Clickweb rozvržení


Poté, co jste exportovali ClickWeb Rozvržení a stáhnuli soubor .JSON, tento soubor lze importovat do nové stránky. Importované rozložení nahradí aktuální obsah stránky exportovaným obsahem. Chcete-li importovat ClickWeb rozvržení, klikněte na ikonu přenositelnosti v rámci ClickWeb editoru ke spuštění systému přenosnosti. Přejděte na kartu import. Klikněte na tlačítko „Vyberte soubor“ a vyhledejte dříve exportované rozložení ClickWeb editoru a klikněte na tlačítko „Importujte rozvržení ClickWeb editor.“ 


Warning: A non-numeric value encountered in /home/customer/www/clickweb.cz/public_html/clickweb.cz/wp-content/plugins/minervakb/lib/actions.php on line 374
Pomohl Vám tento článek?
Ne 0
Zhlédnutí: 104