Možnosti Řádků

Odhadovaný čas přečtení: 4 min

Řádky mohou být velmi všestranné

Řádky jsou různá rozložení sloupců, která lze umístit do sekcí. Stejně jako moduly, řádky mají různá nastavení, která mohou být přístupná klepnutím na ikonu nastavení v levém horním rohu řádku. V tomto návodu si ukážeme pouze některé z funkcí a jak mohou být použity k vytvoření některých velmi jedinečných rozvržení. Zejména nastavení řádků mohou být použita k výraznému zvýšení rozmanitosti rozvržení vytvořených pomocí builderu, protože vytváří strukturu, ve které jsou umístěny vaše moduly.

Všeobecná nastavení

Nastavit tento řádek na plnou šířku – Je-li tato volba zapnuta, bude řádek roztažen po celé šířce okna prohlížeče (podobně jako sekce na plnou šířku). To je skvělý způsob, jak vytvářet zajímavá širokoúhlá rozvržení sloupců.

Použít jinou šířku – Můžete také přiřadit řádku vlastní šířku. Například pokud byste chtěli přidat nějaké variace vašemu vzhledu stránky a učinit určitý řádek větší než ostatní, můžete zadat hodnotu vlastní šířky zde

Vlastní mezera mezi sloupci- Šířka mezery nastavuje vzdálenost mezi sloupci. K dispozici jsou 4 velikosti šířky mezery od žádné až po velkou. Nastavení šířky mezery na 1 bude mít za následek nulový prostor mezi sloupci. V kombinaci s možností širokoúhlého řádku to může vytvořit efekt podobný širokoúhlému modulu portfolia.

Vlastní vnitřní odsazení – Pokud byste chtěli nastavit vlastní odsazení řádku, můžete tak učinit zde.

Zachovat vlastní vnitřní odsazení na mobilech – Pokud byste chtěli, aby byly zachovány hodnoty vlastního odsazení také na mobilních zařízeních, můžete si vybrat tuto možnost zde.

Zakázáno – Toto zakáže modul na vybraných zařízeních

Označení pro administraci – To změní v editoru označení pro snadnou identifikaci.

Pokročilá nastavení vzhledu

Vlastní vnější odsazení  – Pro každý sloupec v řadě, můžete přiřadit jedinečné hodnoty odsazení.

Obrázek pozadí – Obrázek na pozadí může být aplikován na celý řádek.

Barva pozadí – Obrázek na pozadí lze aplikovat na celý řádek. Ve výchozím nastavení mají řádky transparentní barvu pozadí.

Video pozadí .MP4 – videa na pozadí lze aplikovat na řádky. Pokud byste chtěli použít video na pozadí, musíte nahrát oba formáty –  MP4 a WEBM a vložit videa zde.

Video pozadí .WEBM – videa na pozadí lze aplikovat na řádky. Pokud byste chtěli použít video na pozadí, musíte nahrát oba formáty –  MP4 a WEBM a vložit videa zde.

Šířka videa pozadí – Poté, co byla nahrána vaše videa, musíte zadat šířku vašeho videa zde. Musí být rovná skutečné šířce videa, v opačném případě bude poloha pozadí nesprávná.

Výška videa pozadí – Poté, co byla nahrána vaše videa, musíte zadat výšku vašeho videa zde. Musí být rovná skutečné výšce videa, v opačném případě bude poloha pozadí nesprávná.

Pozastavit video – Pokud byste chtěli video pozastavit kliknutím na něj, vyberte tuto možnost zde.

Použít Parallax efekt – Pokud byste chtěli použít paralax efekt u vašeho obrázku na pozadí řádku, můžete to aktivovat zde a poté vyberte požadovanou paralax metodu.

Vyrovnat výšku sloupců – To je skvělá volba, zvláště užitečná, když jste použili barvy pozadí u jednotlivých sloupců. Aktivace této možnosti sjednotí hodnotu výšky u všech sloupců v řádku.

Obrázek na pozadí sloupce – Pro každý sloupec v řádku, můžete přiřadit jedinečný obrázek na pozadí.

Zachovat vnitřní odsazení sloupce na mobilech – Zde si zvolíte, čí zachovat padding na mobilních zařízeních

Vlastní CSS

CSS identifikace – můžete řádku přiřadit ID CSS, pokud byste se na něj chtěli zaměřit ve svém seznamu stylů, nebo s kotevními odkazy.

CSS třída – můžete řádku přiřadit CSS třídu, pokud byste se na něj chtěli zaměřit ve vašem seznamu stylů.

PŘED – Vložte zde CSS, které má být použito: před hlavním řádkem div.

HLAVNÍ PRVEK – Vložte zde CSS, které má být aplikováno na hlavním řádku div.

POTOM – Vložte zde CSS, které má být použito: po hlavním řádku div.

Test některých nastavení

Nyní, když jsme si prošli všemi nastaveními, pojďme si jich pár vyzkoušet v kombinaci, abychom si ukázali, co je možné, když je každé nastavení použito tvůrčím způsobem. V tomto příkladu se budu dotýkat nastavení širokoúhlého řádku jako úvod. Možnost učinit řádek „na plnou šířku“ je jednou z nejvšestrannějších možností v sadě. Tím se prodlouží šířka řádku k okraji prohlížeče, podobně jako u sekce na plnou šířku. Na rozdíl od širokoúhlé sekce však širokoúhlé řádky mohou mít struktury sloupců a může pojmout libovolný modul!

V níže uvedeném příkladu jsem vytvořil řadu o 4 sloupcích a přidal čtvercový obraz do každého sloupce.

Dále jsem snížil „Šířku mezery“ na velikost „1“ k odstranění mezery mezi sloupci v řádku.

Nakonec jsem dole změnou hodnoty „Vlastní vnitřní odsazení“ horní a dolní na „0“

Výsledkem je kompletní transformace řádku, změna našeho normálního řádku obrázků o 4 sloupcích na širokoúhlou a plně se prolínající galerii, která vypadá ohromně proti zelené části pod ní. Tento stejný výsledek může být vytvořen pomocí vlastních barev na pozadí sloupců a stejně tak textových modulů. Možnosti jsou nekonečné!


Warning: A non-numeric value encountered in /home/customer/www/clickweb.cz/public_html/clickweb.cz/wp-content/plugins/minervakb/lib/actions.php on line 374
Pomohl Vám tento článek?
Ne 0
Zhlédnutí: 56