Řádky mohou být velmi všestranné
Řádky jsou různá rozložení sloupců, která lze umístit do sekcí. Stejně jako moduly, řádky mají různá nastavení, která mohou být přístupná klepnutím na ikonu nastavení v levém horním rohu řádku. V tomto návodu si ukážeme pouze některé z funkcí a jak mohou být použity k vytvoření některých velmi jedinečných rozvržení. Zejména nastavení řádků mohou být použita k výraznému zvýšení rozmanitosti rozvržení vytvořených pomocí builderu, protože vytváří strukturu, ve které jsou umístěny vaše moduly.
Všeobecná nastavení
Nastavit tento řádek na plnou šířku – Je-li tato volba zapnuta, bude řádek roztažen po celé šířce okna prohlížeče (podobně jako sekce na plnou šířku). To je skvělý způsob, jak vytvářet zajímavá širokoúhlá rozvržení sloupců.
Použít jinou šířku – Můžete také přiřadit řádku vlastní šířku. Například pokud byste chtěli přidat nějaké variace vašemu vzhledu stránky a učinit určitý řádek větší než ostatní, můžete zadat hodnotu vlastní šířky zde
Vlastní mezera mezi sloupci- Šířka mezery nastavuje vzdálenost mezi sloupci. K dispozici jsou 4 velikosti šířky mezery od žádné až po velkou. Nastavení šířky mezery na 1 bude mít za následek nulový prostor mezi sloupci. V kombinaci s možností širokoúhlého řádku to může vytvořit efekt podobný širokoúhlému modulu portfolia.
Vlastní vnitřní odsazení – Pokud byste chtěli nastavit vlastní odsazení řádku, můžete tak učinit zde.
Zachovat vlastní vnitřní odsazení na mobilech – Pokud byste chtěli, aby byly zachovány hodnoty vlastního odsazení také na mobilních zařízeních, můžete si vybrat tuto možnost zde.
Zakázáno – Toto zakáže modul na vybraných zařízeních
Označení pro administraci – To změní v editoru označení pro snadnou identifikaci.
Pokročilá nastavení vzhledu
Vlastní vnější odsazení – Pro každý sloupec v řadě, můžete přiřadit jedinečné hodnoty odsazení.
Obrázek pozadí – Obrázek na pozadí může být aplikován na celý řádek.
Barva pozadí – Obrázek na pozadí lze aplikovat na celý řádek. Ve výchozím nastavení mají řádky transparentní barvu pozadí.
Video pozadí .MP4 – videa na pozadí lze aplikovat na řádky. Pokud byste chtěli použít video na pozadí, musíte nahrát oba formáty – MP4 a WEBM a vložit videa zde.
Video pozadí .WEBM – videa na pozadí lze aplikovat na řádky. Pokud byste chtěli použít video na pozadí, musíte nahrát oba formáty – MP4 a WEBM a vložit videa zde.
Šířka videa pozadí – Poté, co byla nahrána vaše videa, musíte zadat šířku vašeho videa zde. Musí být rovná skutečné šířce videa, v opačném případě bude poloha pozadí nesprávná.
Výška videa pozadí – Poté, co byla nahrána vaše videa, musíte zadat výšku vašeho videa zde. Musí být rovná skutečné výšce videa, v opačném případě bude poloha pozadí nesprávná.
Pozastavit video – Pokud byste chtěli video pozastavit kliknutím na něj, vyberte tuto možnost zde.
Použít Parallax efekt – Pokud byste chtěli použít paralax efekt u vašeho obrázku na pozadí řádku, můžete to aktivovat zde a poté vyberte požadovanou paralax metodu.
Vyrovnat výšku sloupců – To je skvělá volba, zvláště užitečná, když jste použili barvy pozadí u jednotlivých sloupců. Aktivace této možnosti sjednotí hodnotu výšky u všech sloupců v řádku.
Obrázek na pozadí sloupce – Pro každý sloupec v řádku, můžete přiřadit jedinečný obrázek na pozadí.
Zachovat vnitřní odsazení sloupce na mobilech – Zde si zvolíte, čí zachovat padding na mobilních zařízeních
Vlastní CSS
CSS identifikace – můžete řádku přiřadit ID CSS, pokud byste se na něj chtěli zaměřit ve svém seznamu stylů, nebo s kotevními odkazy.
CSS třída – můžete řádku přiřadit CSS třídu, pokud byste se na něj chtěli zaměřit ve vašem seznamu stylů.
PŘED – Vložte zde CSS, které má být použito: před hlavním řádkem div.
HLAVNÍ PRVEK – Vložte zde CSS, které má být aplikováno na hlavním řádku div.
POTOM – Vložte zde CSS, které má být použito: po hlavním řádku div.
Test některých nastavení
Nyní, když jsme si prošli všemi nastaveními, pojďme si jich pár vyzkoušet v kombinaci, abychom si ukázali, co je možné, když je každé nastavení použito tvůrčím způsobem. V tomto příkladu se budu dotýkat nastavení širokoúhlého řádku jako úvod. Možnost učinit řádek „na plnou šířku“ je jednou z nejvšestrannějších možností v sadě. Tím se prodlouží šířka řádku k okraji prohlížeče, podobně jako u sekce na plnou šířku. Na rozdíl od širokoúhlé sekce však širokoúhlé řádky mohou mít struktury sloupců a může pojmout libovolný modul!
V níže uvedeném příkladu jsem vytvořil řadu o 4 sloupcích a přidal čtvercový obraz do každého sloupce.
Dále jsem snížil „Šířku mezery“ na velikost „1“ k odstranění mezery mezi sloupci v řádku.
Nakonec jsem dole změnou hodnoty „Vlastní vnitřní odsazení“ horní a dolní na „0“
Výsledkem je kompletní transformace řádku, změna našeho normálního řádku obrázků o 4 sloupcích na širokoúhlou a plně se prolínající galerii, která vypadá ohromně proti zelené části pod ní. Tento stejný výsledek může být vytvořen pomocí vlastních barev na pozadí sloupců a stejně tak textových modulů. Možnosti jsou nekonečné!