Po obecném nastavení obchodu, můžeme pokračovat základním nastavením produktů. To najdeme v Nastavení prodeje, záložka Produkty.

woo-produkty-7

Samotné obecné nastavení obsahuje jen několik prvků, avšak u starších verzí WooCommerce obsahovalo i nastavení zobrazování, které bylo přesunuto na vlastní podstránku.

woo-produkty

Jak můžete vidět na obrázku, obecné nastavení obsahuje:

  • Nastavení jednotek hmotnosti
  • Nastavení jednotek rozměrů
  • Nastavení hodnocení
  • Nastavení recenzí.

Nastavení hmotnosti

Nastavení hmotnosti určuje, podle jaké jednotky se bude kalkulovat hmotnost zásilky. Pokud používáte dopravní metodu, jenž zohledňuje váhu, vůči ceně dopravy, musíte hmotnost produkt používat.

woo-produkty-1

Nastavení rozměrů

Nastavení jednotek rozměrů, opět souvisí s dopravou. Některé pluginy umožňují definovat pro určitou dopravu maximální rozměry zásilky. Nebo dokáží spočítat počet kusů produktu na paletu.

woo-produkty-2

Nastavení recenzí a hodnocení

WooCommerce obsahuje systém recenzí a hodnocení produktu. V tomto nastavení můžete upřesnit, jak se budou recenze a hodnocení chovat.

woo-produkty-3

Hodnocení jako takové se zobrazuje u produktu:

woo-produkty-5

Avšak, může se zobrazovat i v recenzích. Ty najdete v záložkách pod produktem:

woo-produkty-6

V nastavení tak můžete úplně zakázat zobrazení hodnocení v recenzích, nebo můžete vynutit hodnocení, když chce někdo napsat recenzi.

Samotnou recenzi můžete omezit na vaše zákazníky a případně zobrazit informaci, že jde o zákazníka, pokud mohou recenze uveřejňovat všichni.

Toto bylo obecné nastavení produktů. Příště si popíšeme nastavení zobrazování a vysvětlíme si, proč se po změně šablony, zobrazují některé obrázky rozmazaně