Pokročilá nastavení designu a Vlastní CSS

Jste zde:
Odhadovaný čas přečtení: 2 min

Více kontroly nad designem pro ty, kteří to potřebují

Kdykoliv upravujete modul, řádek nebo sekci, všimnete si tří záložek v okně Nastavení: Obecné nastavení, Pokročilá nastavení designu a Vlastní CSS. Vše, co potřebujete k vytvoření úžasných rozvržení a plnému využití každého modulu, lze nalézt v záložce Obecné nastavení. Nicméně, pokud chcete ještě větší kontrolu nad vzhledem modulu, pak se můžete vydat do Pokročilého nastavení designu. Pokud jste vývojář a chcete namísto ovládacích prvků v pokročilém nastavení designu používat svůj vlastní CSS, pak můžete dále pokračovat do záložky Vlastní CSS. Při kombinaci, není nic, co by nemohlo být upraveno a přizpůsobeno..

Pokročilá nastavení designu

Pokročilá nastavení designu se liší modul od modulu. U každého jsme přidali všechna možná nastavení designu, která byste kdy mohli chtít do záložky Pokročilá nastavení designu a všechna základní/běžně používaná nastavení designu jsme uchovali v záložce Obecná nastavení. Jako obecné pravidlo, je-li něco, co nemůžete dělat na design úrovni v záložce Obecná nastavení, pak máte možnost přejít do záložky Pokročilá nastavení designu. Vzhledem k šíři nastavení, která jsou k dispozici u některých modulů, jsme je oddělili do jejich vlastní záložky tak, aby všeobecná nastavení nebyla zahlcena.

Chcete-li vyhledat a použít Nastavení pokročilého designu, jednoduše editujte existující modul, řádek nebo sekci (nebo vytvořte novou), aby se otevřelo vyskakovací okno nastavení. Dále klikněte na záložku Pokročilá nastavení designu pro zobrazení ovládacích prvků designu.

V rámci této záložky můžete dělat cokoliv. Nastavení se bude lišit v závislosti na typu modulu, který upravujete. Obvykle najdete možnosti pro nastavení typografie (jako je například velikost textu, mezery mezi písmeny, výška čáry, etc),úprav prostorového rozložení (jako je vlastní padding a hodnoty okrajů), barevných provedení (jako je barva textu, barva překrytí, barvy BG sloupce) stejně jako spoustu jedinečných nastavení pro určité prvky. Využití těchto možností designu může vytvořit některé skutečně unikátně vypadající vzhledy, které nejsou možné pouze s Obecným nastavením.

Vlastní nastavení CSS

V záložce Pokročilá nastavení designu  jsme vytvořili tolik možností, že můžete dělat cokoliv, co lze udělat s CSS (bez dotyku řádku kódu). Pokud jste vývojář, možná byste raději napsali svůj vlastní kód namísto použití našich ovládacích prvků designu. V tomto případě můžete použít záložku Vlastní CSS, kterou lze nalézt hned vedle karty Pokročilá nastavení designu v okně modálního nastavení pro moduly, řádky a oddíly.

V této záložce jsme rozčlenily všechny konstrukční prvky modulu, a dali vám pole textové oblasti, kde si můžete zadat váš vlastní CSS. Použitím tohoto panelu můžete použít CSS na jednotlivé části modulu. Například můžete aplikovat vlastní CSS přímo na ikonu reklamy, nebo si vytvořit vlastní: po pseudo prvku od samého ClickWeb Editoru. Použitím těchto nastavení rušíte potřebu a problémy při vytváření child šablony a umožňuje vám to snadno zaměřit CSS na jednotlivé moduly na jednotlivých stránkách.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/customer/www/clickweb.cz/public_html/clickweb.cz/wp-content/plugins/minervakb/lib/actions.php on line 374
Pomohl Vám tento článek?
Ne 0
Zhlédnutí: 59