Používání Vizuálního editoru

Jste zde:
Odhadovaný čas přečtení: 7 min

Co je Vizuální editor?

Editor je dodáván ve dvou formách: Standartní „Clickweb Editor“ a front-end „Vizuální editor.“ Obě rozhraní vám umožňují vytvořit přesně stejné typy internetových stránek se stejnými prvky obsahu a nastaveními designu. Jediným rozdílem je,že rozhraní ClickWeb editoru existuje uvnitř Nástěnky a lze k němu přistupovat spolu se všemi ostatními standardními nastaveními. Sedí uvnitř UI a nahrazuje standardní editor příspěvků. Je vhodný pro vytváření rychlých změn, když jste uvnitř nástěnky, ale zároveň je nástěnkou omezen a je vykreslen jako reprezentace vaší webové stránky založené na blocích. Tento výukový program se zaměří pouze na Vizuální editor, takže pokud se chcete dozvědět více o ClickWeb editoru, máme pro vás úplný přehled zde.

Zcela nový Vizuální editor vám, na druhou stranu, umožní vytvořit si stránky frontendu vaší webové stránky! Je to úžasný zážitek a umožňuje mnohem rychlejší design. Přidáte-li obsah, nebo upravíte nastavení designu uvnitř Vizuálního editoru, vaše změny se objeví okamžitě. Můžete kliknout na stránku a začít psát. Můžete zvýraznit text a nastavit jeho písmo a styl. Můžete přidat nový obsah, stavět vaše stránky a sledovat, jak se to všechno děje přímo před vašima očima.

Aktivace Vizuálného editoru

Během toho, co jste přihlášeni do vaší Nástěnky, můžete přejít na libovolnou stránku na frontendu vašich webových stránek a kliknout na tlačítko „Zapnout Vizuální editor“ v admin panelu pro spuštění Vizuálního editoru.

Pokud upravujete svou stránku na backendu, můžete přepnout na vizuální editor kliknutím na tlačítko „Zapnout vizuální editor“, které je umístěno v horní části rozhraní backendu ClickWeb Editoru (poznámka, nejprve je třeba povolit ClickWeb Editor, než se objeví tlačítko Vizuální editor).

Základy editoru

ClickWeb síla spočívá v editoru, vytváření stránky na bázi drag&drop ,který vám umožní vytvořit jakýkoli typ webové stránky tím, že kombinuje a aranžuje obsahové prvky.

Editor využívá tři hlavní stavební kameny: Sekce, řádky a moduly. Jejich používáním najednou je vám umožněno vytvořit bezpočet rozvržení stránek. Sekce jsou největším stavebním blokem, a zastřešují skupiny řádků. Řádky jsou umístěny uvnitř sekcí a jsou používány pro zastřešení modulů. Moduly jsou umístěny uvnitř řádků. To je struktura každé ClickWeb webové stránky.

Sekce

Nejzákladnější a největší stavební kameny používané při navrhování rozložení s ClickWebem, jsou sekce. Ty slouží k vytváření velkých skupin obsahu, a ty jsou první věcí, kterou můžete přidat na vaši stránku. Existují tři typy sekcí: Standartní, Speciální a Na plnou šířku. Standartní sekce jsou tvořeny řadami sloupců, zatímco širokoúhlé sekce jsou poskládány z modulů na plnou šířku, které se rozšiřují na celou šířku obrazovky. Speciální sekce umožňují pokročilejší rozvržení postranních panelů. Pro více informací o používání sekcí zamiřte do našeho výukového programu o sekcích, který jde mnohem více do hloubky.

Řádky

Řádky jsou umístěny uvnitř oddílů a můžete jich umístit libovolný počet uvnitř sekce. Existuje mnoho různých typů sloupců. ze kterých si můžete vybírat. Jakmile definujete strukturu sloupců pro váš řádek, můžete umístit moduly do požadovaného sloupce. Neexistuje žádný limit pro počet modulů, které lze umístit v rámci jednoho sloupce. Pro více informací o používání řádků, navštivte náš výukový materiál o řádcích, který jde mnohem více do hloubky. .

Moduly

Moduly jsou obsahové prvky, které tvoří vaše webové stránky. Každý modul, který má ClickWeb, se vejde do jakékoliv šířky sloupce a všechny jsou plně responsive.

Tvorba vaší první stránky

Tři základní stavební kameny (Sekce, řádky a moduly) se používají pro sestavení vaší stránky.

Přidání vaší první sekce

Než budete moci cokoliv přidat na vaši stránku, bude potřeba nejprve přidat sekci. Sekce  mohou být přidány kliknutím na modré (+) tlačítko. Pokud se nacházíte a přejíždíte nad sekcí která již na stránce existuje, objeví se pod ní modré (+) tlačítko.. Po kliknutí na toto tlačítko se objeví nová sekce přesně pod sekci, nad kterou jste právě přejížděli..

Pokud začínáte zbrusu nové stránky, pak bude vaše první sekce doplněna automaticky.

Přidání vašeho prvního řádku

Poté, co jste přidali vaši první sekci, můžete začít přidávat řady sloupců uvnitř sekcí. Sekce může pojmout libovolný počet řádků a můžete kombinovat řádky různých typů sloupců k vytvoření různých rozvržení.

Chcete-li přidat řádek, klikněte na zelené (+) tlačítko uvnitř každé prázdné sekce, nebo klikněte na zelené (+) tlačítko, které se objeví, když přejíždíte nad jakýmkoliv aktuálním řádkem, abyste přidali nový řádek pod ním. Po kliknutí na zelené (+) tlačítko, vám bude nabídnut seznam typů sloupců. Vyberte požadovaný sloupec a pak jste připraveni přidat svůj první modul.

Přidání vašeho prvního modulu

Moduly mohou být přidány uvnitř řady a každá řada může pojmout libovolný počet modulů. Moduly jsou obsahové prvky vaší stránky, a my přicházíme s více než 40 různými prvky, které můžete použít k jejich vybudování. Můžete použít základní moduly, jako jsou texty, obrázky a tlačítka, nebo více pokročilé moduly, jako posuvníky, portfolio galerie a e-commerce obchody. Máme individuální návody pro každý jednotlivý modul, takže pokud se chcete dozvědět více o typech modulů, které poskytujeme, pak se určitě vraťte na hlavní stránku dokumentace a projděte si část „Moduly“.

Chcete-li přidat modul, klikněte na šedé (+) tlačítko, které existuje uvnitř každého prázdného sloupce nebo klikněte na šedé (+) tlačítko, které existuje, když přejíždíte nad modulem na stránce, pro přidání nového modulu pod ním. Po kliknutí na tlačítko vám bude nabídnut seznam modulů. Vyberte si váš požadovaný modul a ten bude přidán na vaši stránku a objeví se panel nastavení modulů. Použitím tohoto panelu s nastavením můžete začít s konfigurací modulu.

Konfigurace a přizpůsobení sekcí, řádků a modulů

Každou sekci, řádek a modul lze přizpůsobit různými způsoby. Můžete přejít do panelu nastavení prvku kliknutím na ikonu ozubeného kola, která se objeví při vznášení se nad jakýmkoliv prvkem na stránce.

Tím se spustí panel nastavení pro zadaný prvek. Každý panel nastavení je rozdělen do tří záložek: Obecné, Design a CSS. Základní pravidlo je, že vše, co potřebujete k vytvoření skvělých webových stránek, lze nalézt v záložce Obecné. Zde můžete dělat věci, jako upravit obsah modulu a rozložení, a dokonce uplatnit některá základní nastavení designu jako barvy písma a barvy pozadí. Pokud budete potřebovat další úpravy designu, můžete přeskočit na záložku Design. Zde je možné nastavit a přizpůsobit naprosto všechno, co se týká prvku. Pro podrobnější pohled na záložku Design, se podívejte se náš návod pro pokročilé nastavení designu. A konečně, pokud chcete ještě větší kontrolu, můžete zamířit do záložky CSS a použít vlastní CSS na jakoukoliv část prvku.

Uložení vaší stránky a přístup na nastavení stránky

Pro přístup k obecnému nastavení stránky, klikněte na fialovou ikonu doku v dolní části obrazovky. Tím se rozšíří lišta nastavení a poskytne vám různé možnosti. Můžete otevřít nastavení vaší stránky kliknutím na ikonu ozubeného kola. Zde můžete nastavit věci jako barva pozadí stránky a barva textu. Najdete zde také tlačítka Uložit a Publikovat, jakož i responsive přepínání náhledu.

Nastartujte váš design s předdefinovanými rozvrženími

Skvělý způsob, jak nastartovat vaši novou stránku je začít věci s předdefinovanými rozloženími. ClickWeb přichází s více než 20 přednavrženými rozloženími, které pokrývají celou řadu běžných typů stránek, jako je například „O nás“, „Kontakt“, „Blog“, „Portfolio,“ atd. Můžete je nahrát a pak vyměnit demo obsah za váš vlastní. Vaše nová stránka bude dokončena dříve, než si toho všimnete! Chcete-li se dozvědět více o používání přednavržených rozloženích, nezapomeňte se podívat na naši instruktáž k předdefinovaným vzhledům.

Uložení vlastního rozvržení do Knihovny

Kromě použití přednavržených layoutů, které máte s ClickWebem, můžete také uložit vaše vlastní výtvory do Knihovny. Pokud je rozvržení uloženo jako ClickWeb rozvržení do Knihovny, může být nahráno na nové stránky. Čím více budete budovat svou Knihovnu vašimi oblíbenými rozvrženími, tím rychleji budete moci vytvořit nové webové stránky. Pro podrobný pohled na Knihovnu se podívejte na naši instruktáž ke Knihovně.

Chcete-li uložit položku do Knihovny, klikněte na ikonu knihovny, která existuje přejíždění nad nad jakýmkoliv prvkem a uvnitř lišty nastavení stránky. Jakmile je položka přidána do Knihovny, objeví se v záložce „Přidat z knihovny“ při přidávání nových ClickWeb rozvržení, sekcí, řádků a modulů.

Ok, máte hotové základy. Nyní je čas jít do hloubky!

Takže teď jste přidali své první sekce, řádky a moduly na vaši stránku. Upravili jste jejich nastavení a začali dávat dohromady a přizpůsobovat váš design. Máte položeny základy, ale je toho mnohem více, co se musíte naučit. Máme desítky a desítky výukových programů, které pokrývají každý aspekt ClickWebu. Já vám doporučuji zamířit zpět na hlavní stránku s dokumentací a přečíst si jeden po druhém. V momentě, kdy budete hotovi, stane se z vás mistr!


Warning: A non-numeric value encountered in /home/customer/www/clickweb.cz/public_html/clickweb.cz/wp-content/plugins/minervakb/lib/actions.php on line 374
Pomohl Vám tento článek?
Ne 0
Zhlédnutí: 39