Přehled Sekcí

Odhadovaný čas přečtení: 4 min

Sekce jsou vaše největší organizační prvky

Sekce jsou největším stavebním kamenem ClickWeb Editoru. Můžete si je představit jako vodorovného uložení bloků, které může seskupit váš obsah do vizuálně rozlišitelných sekcí. V ClickWebu vše, co stavíte, začíná sekcemi. Tento obal obsahu má různá nastavení, která mohou být použita k vytvoření opravdu úžasných věcí.

 

Obrázek pozadí – Pokud je definován, tento obrázek bude použit jako pozadí pro tuto šablonu. Chcete-li odstranit obrázek na pozadí, jednoduše odstraňte adresu URL z pole nastavení.

Barva pozadí – Pokud je definována, tato barva bude použita jako pozadí pro tento modul. Chcete-li odstranit tuto barvu pozadí, jednoduše odstraňte adresu URL z pole nastavení.

Průhledná barva pozadí – Povolení této voly odstraní barvu pozadí v této sekci, čímž dojde k zobrazení barvy pozadí stránky nebo obrázku na pozadí.

Video pozadí .MP4 – všechna videa by měla být nahrána jak ve formátu MP4, tak ve WEBM s cílem zajistit maximální kompatibilitu ve všech prohlížečích. Nahrajte verzi .mp4 zde. Video pozadí jsou zakázána na mobilních zařízeních, namísto toho bude použit obrázek. Z tohoto důvodu byste měli nadefinovat jak obrázek na pozadí, tak i video na pozadí k zajištění co nejlepších výsledků. Důležitá poznámka: Aby formát videa MP4 pracoval ve všech prohlížečích, váš server musí mít navrženy správné typy MIME. Můžete se dozvědět více o použití .htaccess pro definování typů MIME zde. Pokud zjistíte, že vaše videa v některých prohlížečích nefungují, pak je to pravděpodobně z tohoto důvodu.

Video pozadí .WEBM – všechna videa by měla být nahrána jak ve formátu MP4, tak ve WEBM s cílem zajistit maximální kompatibilitu ve všech prohlížečích. Nahrajte verzi .WEBM zde. Video pozadí jsou zakázána na mobilních zařízeních, namísto toho bude použit obrázek. Z tohoto důvodu byste měli nadefinovat jak obrázek na pozadí, tak i video na pozadí k zajištění co nejlepších výsledků. Důležitá poznámka: Aby formát videa WEBM pracoval ve všech prohlížečích, váš server musí mít navrženy správné typy MIME. Můžete se dozvědět více o použití .htaccess pro definování typů MIME zde. Pokud zjistíte, že vaše videa v některých prohlížečích nefungují, pak je to pravděpodobně z tohoto důvodu.

Šířka videa pozadí – Aby videa byla správně dimenzována, musíte zadat přesnou šířku (v pixelech) vašeho videa zde.

Výška videa pozadí – Aby videa byla správně dimenzována, musíte zadat přesnou výšku (v pixelech) vašeho videa zde.

Pozastavit video – Pokud byste chtěli video pozastavit kliknutím na něj, vyberte tuto možnost zde.

Zobrazit vnitřní stín – Zde si můžete zvolit, zda vaše sekce bude mít vnitřní stín či ne.To může vypadat atraktivně, pokud máte barevné pozadí nebo obrázky na pozadí.

Parallax efekt- Pokud je povoleno, váš obrázek na pozadí zůstane na svém místě i při skrolování, což vytváří zábavný efekt podobný paralaxu.

Vlastní vnitřní odsazení – Upravte vnitřní okraj na vlastní hodnotu nebo ponechte prázdné pro výchozí nastavení

Zachovat vlastní vnitřní odsazení na mobilech – Umožňuje zachovat vnitřní okraj na mobilních obrazovkách

Zákázáno -Toto zakáže modul na vybraných zařízeních

Označení pro administraci – To změní v editoru označení pro snadnou identifikaci.

Použití sekcí na plnou šířku

ŠIrokoúhlé sekce vám umožní přístup k novému souboru Širokoúhlých modulů. Tyto moduly se chovají trochu jinak, protože využívají celou šířku prohlížeče. Širokoúhlé moduly mohou být umístěny pouze v rámci Širokoúhlých sekcích.

Jakmile přidáte novou širokoúhlou sekci na vaši stránku, můžete kliknout na tlačítko „Přidat moduly“ v rámci sekce pro přidání širokoúhlého modulu. Na rozdíl od běžné sekce, zde není žádný koncept řádků nebo sloupců, protože širokoúhlé moduly vždy využívají 100% obrazovky. Moduly po celé šířce jsou skvělý způsob, jak přidat na vaši stránku vizuální změnu!

 

Skvělým příkladem širokoúhlého modulu je širokoúhlý posuvník (slider). Tento posuvník na celou šířku funguje stejně jako normální posuvník, kromě toho, že se roztáhne na 100% šířky. Zobrazení posuvníku v takovém měřítku může být docela ohromující, stačí se podívat na naše demo pro příklad.

 

Použití Speciálních sekcí

Speciální sekce byly vytvořeny s cílem umožnit pokročilejší struktury sloupců. Na rozdíl od běžných sekcí, při použití speciální sekci můžete přidat složitější varianty sloupců vedle cele pokrývajích svislých postranních panelů, bez přidání nežádoucích přerušení na stránce. Tyto typy rozložení nejsou možné za použití běžných sekcí.

Jakmile přidáte na stránku speciální sekci, všimnete si, že jedna z oblastí má tlačítko „Přidat modul“, zatímco druhá má tlačítko „Vložit řádek“. Oblast „vložit modul“ představuje váš vertikální postranní panel. Lze přidat tolik modulů v jedné řadě,kolik chcete a ty zaberou vertikální šířku sekce, přiléhající ke konstrukci sloupce, který vytvoříte vedle ní. Kliknutí na tlačítko „Vložit řádek“ vám umožní vložit další řádky na levou / pravou stranu vašeho postranního panelu. Zhruba to může být myšleno jako přidání řádků v rámci řádku!

Výsledkem je schopnost vytvářet jakoukoli konstrukci sloupce, na kterou si vzpomente a bez ohledu na to, jakou strukturu si vyberete, udělali jsme to tak, že tato kombinace bude vypadat skvěle! Zde je příklad rozvržení stránky vytvořené pomocí speciálních sekcí. Jak můžete vidět, výsledek je rozložení duálního postranního panelu se dvěma svisle se klenoucími řadami na levé/pravé straně s komplexní strukturou sloupce uprostřed.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Warning: A non-numeric value encountered in /home/customer/www/clickweb.cz/public_html/clickweb.cz/wp-content/plugins/minervakb/lib/actions.php on line 374
Pomohl Vám tento článek?
Ne 0
Zhlédnutí: 93